Bir tek vatandaşımız bile mağdur olmayacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Deprem bölesinde başta Hatay olmak üzere diğer illerde de titiz çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi ve ardından ekledi; “Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak” dedi.

HABER MERKEZİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum geldiği ilimiz Hatay’da çok net cümleler kurarak Hatay’ı ve Hataylıları birçok konuda rahatlattı. Önceki Bakan Mehmet Özhaseki’nin aksine daha net cümleler kurmaya özen gösteren Bakan Kurum, “Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak” dedi.

Hatay’da yaptığı incelemeler ve toplantılar sırasında sorunu olan herkesi dikkatle dinleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum “Yegâne önceliğimiz milletimiz. İlk işimiz de depremzede kardeşlerimizin mutluluğu. Çünkü asrın felaketinde asrın dayanışmasını gösteren aziz milletimize sözümüz var. Ekibimizle, Deprem Bölgesi Yeniden İnşa Toplantılarımızı sürdürüyoruz. İnşallah Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da giderek sahada incelemelerde bulunmaya ve vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz. Depremden etkilenen tüm şehirlerimizde, sokak sokak, hane hane arı gibi çalışacağız. Allah’ın izni, devletimizin gücü, milletimizin duasıyla dün afet bölgelerinde şehirlerimizi nasıl yeniden ayağa kaldırdıysak aynı anlayışla deprem bölgesini de süratle ihya edeceğiz. Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak, kardeşlerimiz yeni yuvalarına en kısa sürede kavuşacaktır. Kimsenin demografik yapı korkusu olmasın. Herkesin evini, İşyerini yine bulunduğu noktada vereceğiz. Hiçbir yabancı oralara giremeyecek. Bundan herkes emin olsun” ifadelerine yer verdi.

“Birinci önceliğimiz deprem bölgesinde yaşayan halkımızın refahı ve mutluluğudur” diyerek söze devam eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum hak sahiplerinin en geçen 2025 sonuna kadar evlerine kavuşacağı sözünü de tekrar etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir