İnsan olmaya yolculuk

(İsmail Sabri Büyüksoy’a)

Kalabalıklar içinde yalnız ve yalnızlıklar içinde kalabalık yaşayan bir insandan, hayatı yeniden yorumlamaya başlayan bir ustadan bahsetmek istiyorum. Kimi zaman çalıştığı kurumlarda bir bilgisayar mühendisi olarak karşımıza çıkıyor. Kimi zaman da hayatın farklı dallarında iz bırakan yürekli bir insan..

Çalıştığı kurumlar dünyanın saygın üniversitelerinden oluşuyor.. İsmail Sabri Büyüksoy bir insan evladı.. Sabribuyuksoy.com adresinden detayları okursunuz.

Şimdi demli çay eşliğinde bu güzide insanı anlatmak zamanı.. Özellikle kötü zamanlarınızda yanınızda olan ve olmayan insanların daha derin izler bıraktığını biliyoruz. Peki, hayatlarına değer kattığınız insanlar şimdi neredeler? Kimlerdir? Ben bu isimleri hiç unutmayacağım!..

Sizler de unutmayın!.. İleride lazım olacak… Bize ihanet edenlerin en çok öğrettiğini, acıların en iyi öğretmen olduğunu defalarca söyledim. Bu detaylara daha sonraki yazılarımda yer vereceğimi hatırlatarak asıl cana can katan insanı bu yazıya sığdıramazsan da engin hoşgörüsüne sığınarak kısmen anlatmam gerekiyor. 2020’nin son saatlerine girerken o güzel insanla bir araya geldik. Sabri Can diye hitap etmemin sebebi suretinin yüreğime yansımasıdır.

Sevgili İsmail Sabri can ben senin sadece o arınmış yüreğini değil, inan ki hücrelerindeki sitoplazmada yüzen organellerini bile hissettim. Ne mutlu bana… Çok şanslıyım… Aslında 2020 ya da herhangi bir zaman dilimi için geriye dönüp herhangi bir yorum ya da şikayet etmeyeceğim. Her şey göründüğünün tersi ya başka türlü de olabilir. Hiç fark etmez.. Geçmişe dair konuşmak zaman kaybıdır belli…

Ağır izler bırakıp geçen zamana hiç beddua etmedim.. Etmem de.. Ben sadece arınarak iyi kalpli insanlara ulaştığımı biliyorum. Bütün bu sebeplerle her yıl gibi bu yıl da pandemi süreçlerine rağmen geride kalan tüm zamanlar uğurlanmayı hak ediyor inancındayım. Rakamların bir suçu yok.. Kimseyi ve hiçbir şeyi de suçlamıyorum zaten.. Yaşanmış ya da yaşanacak olan her şeye şükredip kalp kapılarımı açık tutmuştum.. Tıpkı senin gibi.. Şikâyet kavramını lügatımden atalı yıllar oldu… Çünkü ben vardım… Nefes alıyordum… Görüyordum.. Yaşıyordum.. Öğreniyordum.. Çalışıyordum..

İç ve dış dünyamda yaşanan her şeyi özümseyerek ve başımın üstünde koyarak bu günlere geldiğimi düşünüyorum. Elbette yaşamda değişim kaçınılmazdı. Çünkü genişliyordu evren… İşte bu genişlemenin ve değişimin dönüm noktasında seninle tanıştım. Tanıştık.. Ne güzel oldu. Aslında benim içsel inancım ve derin hislerimin, sevgi ve yoğun istekle birleşerek gecenin bir vakti ısrar edip sizleri davet etmem kalbi bir istekti. Gelmeniz tamamlayıcı oldu.

2020’nin son saatlerine dönersem… (Bu klasik bir geri dönüş değil) Bu kadar istenilmeyen, şikayet edilen ve gerçekten de birçok insanımızı kaybettiğimiz bir yıldı 2020… Üstelik insan ilişkilerinin hızla yozlaştığı, yalanın başrolde olduğu bir dünyada insanın arınması ve öze yolculuk yaparak bugünlere gelmesi sadece bir seçimdi. Güçlü bir istekti belki de.. Farkındaysan hep beraber bizler o gece öze bir yolculuk yapmıştık. Sohbet nasıl da güzel aktı… Hüseyin ağabeyin ifadesi ile “bilgi patlaması” yaşasak ta gerçekte o sevgi ile birleşmiş bir arınmaydı… Şimdi gecenin bu saatinde hikayelerimize takılıp rakamlarla uğraşmayacağım. Değişmiş olsa da rakamlar arınmış özümüzü değiştiremeyecek.

Biliyorum. İyi kalpliyiz..

İsteklerimiz zaman, mekan ya da başka bir sebeple sekteye uğramayacak. Elbette konuşacağız, tartışacağız, yeni seçimlere, yeni fikirler inşa edeceğiz. Ama samimi, sevgi dolu ve her zaman arınmış ruhumuzla evrene ışığımızı göndermeye devam edeceğiz. Enerjimiz ışığımızdır. Yapacağımız tüm ruhsal yolculuklarda arınmış – öze dönmüş davranışlarımız evrene örnek teşkil edecektir. İnanıyorum. Seçim bizim çünkü.. Sabri can Ben razıyım senden ve 2020’den… Doğadan ve doğaya ait her şeyden.. Evrenden ve dostlardan.. Benim için 2020 mavi renkti…

Yaşam tuvalimize o rengi ben, sen, o.. Biz, siz, onlar boyadı. Şimdi demli çayımı yudumlarken senin ışığınla arınmaya devam ediyorum. (Seni dinliyorum.) İyi ki varsın… “İyi”kilerimi arttırdığın için teşekkür ediyorum.. Bakalım 2021 ve sonrası hangi renk olacak? Hediyelerimiz, mucizelerimiz ve sonsuz olasılıklar neler olacak?

Yaşayacağım, sakin olacağım, (Özellikle tavla oynarken) Güzellikle isteyeceğim tüm zamanlardan.. Çaktırma ama benim “evrenden bile torpilim var..”

Sevgi her türden kötülüğü yener ve razı olmanın dayanılmaz hafifliği arınmamızın enerjisidir. Sevginin ve aşkın kitabını yazmış birisi olarak hissettiğim son enerji yine sevmek oldu. Seni çok sevdim Sabri Can.. Kalbini, yavaş yavaş yemek yiyişini, tavla oynayışını, gitarınla bütünleşmeni sevdim.. Ve unutma Sabri Can seni sevmek yağmurun toprağı öpmesi gibidir. Öpüyorum seni..

Var ol Sabri Can… Var ol…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube